2019 03 13

2019 03 13 2

ERASMUS finans

Patyčios - tai tyčinis, pasikartojantis, agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį vaiką, siekiant sukelti jam skausmą fizinį arba emocinį. 2019 m. kovo 13 d. mūsų gimnazijoje vyko netradicinė ugdymo diena, skirta mėnesiui be patyčių. Tą dieną, per šešias vykusias pamokas, mokiniai turėjo paruošti „Sprendimų medį”, rašė žinutę, suko galvas kurdami kuo įdomesnį šūkį, kurio viena svarbiausių sąlygų - šūkyje privalo būti tiek raidžių, kiek klasėje yra mokinių. Susiskirstę į grupes jie analizavo patyčių situaciją bei priėmė sprendimus, kaip elgtis, kad patyčių būtų kuo mažiau. Aptarė, kokius padarinius kelia minėtas veiksmas. Dienai baigiantis ruošė „Deklaraciją prieš patyčias”. Paskutinės pamokos metu mokiniai kartu su klasės vadovais aptarė nuveiktus darbus.
 Kai iš mūsų tyčiojamasi, dažnai tylime ir nieko nesakome. Tai ne išeitis. Tuo metu, kai iš tavęs tyčiojasi, tau reikia būti tuščiam vidumi, tai yra nieko nepriimti. Jeigu tau sako, jog tu negražiai atrodai, tu neturi pulti persirengti, o turi sau galvoje pasakyti: tai tik jo nuomonė, kuri man yra visiškai nesvarbi. Taip nieko nepriimdami rimtai ar nuleisdami juokais galime išvengti patyčių ir nereikia sakyti, kad manęs niekas nemyli, reikia kovoti už save ir skintis kelią toliau.

Kamilė Jurkevičiūte,
gimnazijos II klasės mokinė